A szelektív hulladékgyűjtés a zöld élet szerves része: ha szem előtt tartjuk, hogy a háztartási hulladék elég nagy része nem szemét, hanem újrahasznosítható anyag, sokat tehetünk a jövőnkért. Ez egy soklépcsős folyamat, de érdemes akár minimálisan is átlátni és megérteni, mert ha ez megvan, már az lesz a természetes, hogy nem dobjuk ki automatikusan a már nem szükséges dolgokat, hanem a megfelelő helyre fogjuk tenni, netán házilag újrafelhasználni - ez utóbbira mi is igyekszünk sok-sok használható ötletet adni.
![]() |
Italos kartondoboz kicsire hajtogatása a szelektív hulladék térfogatnák csökkentése érdekében |
A következő lépcső a szelektív hulladék térfogatának csökkentése. És hogy miért kell ezeket lapítani, nyomkodni, szétszedni? Mert minél kisebb a térfogatuk, annál több fér a gyűjtőbe és annál többet tudnak elszállítani egyszerre. Megint az idő--pénz--energia körnél tartunk.
A tetra pak egyébként jól újrafelhasználható, de ha pont nem kell, akkor mehet a gyűjtőbe. Az is nagyon nagy lépés, ha sikerül laposra taposni, ezzel kb. az ötödére csökken a helyigénye. Kb. egy perc alatt azonban még kisebbre lehet hajtogatni, íme a lépések:
Hasznos infókat találhattok az ÖKO-Pannon oldalán arról, hogy mit és hogyan kell a tárolókban helyezni, ha van kérdéses téma az ügyben.
Témába vág
Korábbi posztok a tetra pak újrafelhasználásáról
Tippek a tojástartó újrafelhasználására
A mindenféle maradékok felhasználása