Félpár zokni itt, félpár zokni ott, de még véletlenül sem passzolnak. Kisgyerekes háztartásban különösen felszaporodnak ezek a páratlan darabok és nincs megoldás, hová tűntek a másik félpárok. Ismerős? Jó esetben persze semmi bajuk, csak egyedül maradtak, tehát nagyon jó alapanyagok gyerekekkel való mókázáshoz (pl. az unalmas zoknipárosításnál nagyobb örömmel segítenek a kicsik, ha egy páratlan zoknit a kezünkre húzva idétlen bábként folyton kommentáljuk vele a történéseket). Persze a kinőtt darabok is játszanak. Most két tipp következik a zoknik újrahasznosítására: ruha a plüssöknek és a tündéri zoknibagoly (a zokninyúlról korábban már volt szó).
a zoknik újrahasznosítása: ruha a plüssöknek és a zoknibagoly |
Egyszerű plüsshaverok talán nem csak nálunk akadnak: aranyosak, puhák, de éppenséggel fel lehetne őket dobni valahogy. Az Ikeában rendszeresen árulnak ilyeneket, finoman szólva nyomott áron, nem csoda, hogy a bevásárlásoknál csak beugrik egy-egy a sárga szatyorba vagy valaki hoz egyet ajándékba. Mióta van egy kistesója a lányomnak, mindenféle játékokból négytagú családokat rak össze, szóval mostanában kötelező jelleggel szaporodnak az állatkák is.
az egyszínű kis plüssöket is fel lehet dobni |
Valahogy így:
Nyertünk két nagyon karakteres patkányt, ők Gossig Ratáék (viccen kívül ez a fantázianevük az Ikeában). A szűk ruha hatására enyhén pufók, fekete szülőpatkányunk is jóval karcsúbb lett, a kisebbiknek pedig végre nem fázik többé a füle.
Az albinó elefánt gyermeke koromfekete, de ebben a csíkos hacukában végre senki nem kérdi, egy családba tartoznak-e.
Másik zokni-újrahasznosítási lehetőség a zoknibagoly varrása, ez igényel ugyan egy kis időt és némi varrogatást (géppel gyorsabb és egyszerűbb, de kézzel is működik). Részletek és tutorial itt.
sock owlie (forrás: sah-rah) |
zoknibaglyok, jó haverok |