Néhány év korkülönbség a gyerekek között igazán jó táptalaja annak, hogy temérdek apró játékdarab szanaszét legyen: a nagyobbik hiába érti már, hogy jobb, hogy a kindertojásban talált 8 részből álló izé egyben van, de a kisebbik biztosan tudományos vizsgálatot tervez rajta és szétszedi, majd szórakozott professzorként valahol ott felejti, lehetőleg 8 féle titkos helyen, ebből legalább egyre éjszaka az ágy felé tartva rálépünk vagy megcsúszunk rajta. Ismerős helyzetek? Egy ponton túl érdemes összeszedni és egy helyre dobálni a talált alkatrészeket.
[caption id="attachment_3479" align="aligncenter" width="600"] a szanaszét heverő játékdarabok megmenthetők[/caption]
Talán túl egyszerű dolog, mert adja magát - még csak annyi, hogy érdemes a szabályt is pontosítani hozzá. Egy működőképes tipp: 1 hónapig vagy csordultig telésig lehet benne tárolni a bigyókat, aztán jöhet keresgélés, mihez is tartoznak és ha sehová sem, akkor érdemes kíméletlenül megszabadulni tőlük, esetleg beépíteni valami másik játékba. A pakolás napján garantáltan lesz ujjongás is, hogy előkerült a plüsskutya orra meg a hetek óta hiányzolt speckó legodarab. (Ja igen, saját szülői érdekünkben jobb, ha nem hatalmas a doboz...)
A tárolásról még annyit, hogy a korábban említett szatyros megoldás jelentem bejött, mindenki tudja, hol a dinók helye illetve az autók is visszakerülnek időnként a helyükre). A lényeg, hogy apró lépésekben is lehet haladni afelé, hogy a gyerekszobában (és úgy egyébként bárhol a lakásban) található tárgyak nagy részének legyen fix helye, mert az időspórolást jelent, nagyjából rendezett háztartást és kevesebb kétségbeesést a nem talált dolgok miatt.
- a talált tárgyak doboza otthon is elkél
[caption id="attachment_3497" align="aligncenter" width="456"] fonott doboz házilag[/caption]
Egyéb praktikák a rendszerezés jegyében: