Már egy ideje vonzódom az olyan játékokhoz, amelyek semmiféle komolyabb előkészületet nem igényelnek: elővarázsolhatók a konyhából, fürdőszobából vagy a szelektív kukából. Amellett, hogy megkönnyítik az életemet (életünket), abban is biztos vagyok, hogy valami hasznos dologra tanítják a gyereket. Vagyis nem minden csak arra jó, amire gyártották, és a tárgyak néha új formában visszatérhetnek hozzánk, csak merjünk kreatívnak lenni.
A sorozat következő darabja a formakitalálós nevet kapta, de nem biztos, hogy ez a legjobb szó rá. A lényege, hogy egy táblán, papíron anyuka előzetesen körberajzol néhány tárgyat, majd a gyerek egy kis batyuból, zsákból egyenként kihúzza a tárgyakat és kitalálja, melyik hová illik a táblán. Varrni tudók ezt filcből, tápőzárból is megcsinálhatják, de az igazán Időtetriszes verzió mindenképpen ez az egyszerű, olcsó, egyperces. Nekem szerencsém volt, mert még a papírra sem volt gondolom, tavaly karácsonykor ugyanis kaptunk egy ragasztható táblát, amit néhány héttel ezelőtt vettünk elő, mivel a gyermek végre élénk érdeklődést mutat a rajzolás iránt. A táblát sem letépi a falról az első pillanatban, hanem rajzol, krétával. Fontos, hogy felismerhető dolgokat rakjunk a batyuba, és persze olyanokat, amelyeket nem bonyolult körbeskiccelni. Kis segítség jöhet, például, mivel a hajkefének és a kanálnak elég hasonló alakja, kis sörtéket is rajzoltam a kefére, hogy olyan hajkefés legyen.
Körberajzolás után így várta a versenyzőt:
[caption id="attachment_3387" align="aligncenter" width="600"] Ez a tábla különben egy főnyeremény, érdemes beszerezni[/caption]
Körülbelül 20-30 percig el lehet játszani vele egy 2 év feletti gyerekkel. Amikor odakint esik és a szobában ragadunk, igazi kincsnek számítanak ezek a típusú játékok. Szóval, hajrá, elő a tárgyakkal!
Témába vág még ez a gyűjtemény>>>