Minden összejött: ovis szerelem, Bálint-Valentin nap, egy régebben kapott nyalóka-forma, betűtészta-őrület, papírhoz használt formakinyomó, molyoktól megmentett kerek ostyák. És ami kijött belőle: játék a kajával, avagy csokinyalóka, szerelmes üzenetekkel, betűtészta felhasználásával. ♥ is in the air...
Mivel hosszas tanulmányaim egyik korszakában sem volt szerencsém betűtésztás paradicsomleveshez, és mivel a nagyobbik kiskorú most kezdett el olthatatlan szomjúsággal érdeklődni a betűk iránt, nem volt kérdés, hogy az ajándékba kapott betűtésztákat nem levesbe kell főzni, hanem ki kell rakni belőlük valamit. Korábban díszítettünk vele már születésnapi tortát (bocsánat, kissé körberágtuk, mire a fotógép előkerült):
A nyalókaformához viszont szerelmes üzenetek illenek. Az általunk használt forma az Ázsia-boltból származik (390 ft), de bármilyen olyan, tágasabb néhány szó kiírásához elég nagy felületű muffin- vagy bonbon szilikonforma megfelelő, ami olvasztott csokival való kitöltésére alkalmas (pl. az ikeás szív-jégkockaforma is).
Hozzávalók
magas kakaótartalmú étcsoki
(opcionálisan: a csokiba őrölt kávé a koffeines változathoz, puffasztott amaránt, vagy kókuszreszelék a gyerek-verzióhoz)
betűtészta
céklalé, vagy céklapor
díszítéshez: szárított virágok, puffasztott amaránt, ostya, stb.
Miután döntöttünk a feliratokról, következett a játék a betűkkel: már négyévesek is elboldogulnak azzal, hogy a papírra felírt betűket kiszemelgessék a nagy kupacból. Utólag kiderült, hogy jó döntés volt a feliratok betűit legalább két példányban kiválogatni, hogy a főzés közbeni összeragadás, vagy egyéb balesetek ne hozzanak váratlan helyzetbe. Az ékezetekhez néhány L vagy T betűt érdemes bekalkulálni, amit aztán majd apróbbra lehet vagdosni.
Mivel úgy ítéltük, hogy a szerelmes témához piros betűk illenek, a tészta fövővízébe némi céklaport szórtam, ez éppen elég volt ahhoz, hogy néhány percnyi forralás alatt gyönyörű bordó-pirosra fesse a betűket.
A betűk megszárítgatása után felolvasztottuk a csokit, amit a felnőtteknek szóló változatban őröl kávéval sűrítettem kicsit, a gyerekeknek puffasztott amaránttal, vagy kókuszreszelékkel. Ettől a csokimassza testesebb, és nem annyira fojtogatóan csokis-kakaós le, illetve könnyebb lesz a betűket is belehelyezni. Ezután beöntöttük a formákba, a méretre vágott fapálcikákra. A célnak megfelelhet a villámgyors, kókuszzsíros csoki is, csak azt kell számításba venni, hogy ez a változat hűtve őrzi meg a leginkább az állagát.
A betűk felhelyezésére a legmegfelelőbb pillanat az, amikor a csoki már kissé szilárdulni kell, de még annyira lágy, hogy be lehessen nyomkodni a betűket. Közben kiderült, az is, hogy az ostyák hasonlóan viselkednek, mint a papír: a 2 hozzávalós, narancsos energiaszeletnél használt ostyáknak volt csinos kör alakú párjuk is, ezekbe formakinyomóval hasonlóan jól lehet mintákat szúrni, mint a Tetra Pak dobozok felhasználásával készült ajándékkísérő kártyák készítésekor.
Ezt kihasználtuk így is:
És így is:
És a többi felirat, amihez tetszés szerinti dekoráció dukál. Egy meghívás:
Egy romantikusabb célzás:
Szabad a pálya, a keretbe bármi beírható. Ez a játék a gyerekekkel (is) érdekes időtöltés, és nem az az ötperces fajta, de a végeredmény magával ragadóan hatásos.
Boldog üzengetést,
♥ szerelmes pénteket!
További dekoratív finomságok
Manófigurák házilag, egészséges alapanyagokból
Nyuszi, csibe, tojás – ehető figurák 10 perc alatt