A különböző anyagokkal kísérletezni klassz: a gyerekek kiváló megfigyelőképessée- és az a tulajdonsága, hogy mindenben tudnak valami szórakoztatót találni csodás kombináció, érdemes élni vele. Tkp nem új soroztatot indítunk, volt már pár ilyen posztunk, de most csokorba is fűzzük. Művészetekhez kapcsolódó mókákat gyűjtünk több okból is: hadd bontogassa a gyermek a szárnyait, ismerkedjen már kész, netán híres alkotásokkal és bátran játsszon velük, próbálkozzon technikákkal és próbálja kifejezni magát ezerféleképp.


És kezdődhet is a festés, mi fülpiszkálóval próbálkoztunk leginkább, pöttyöket nagyon klasszul lehet vele felvinni, de amint az egyik képen látszik, bárhogy lehet vele festeni.
Amikor úgy érezzük, kész a kép, tegyük a mikróba 30 mp-re (a fokozatot tapasztaljuk ki, melyik lesz a legjobb). Látni fogjuk, hogy a festék szépen felemelkedik, valahogy igy:
És az is szépen látszik, hogy a sárga egyáltalán nem emelkedett fel: itt bizony utólag kevertük az alapanyagot és nem volt jó az arány, nem is jött fel - senkit nem zavart. De épp ezért javaslom, hogy az alapanyagot egyben keverjük ki, hogy nagyjából egyenletesen jöjjön majd fel mindenhol a festés.
A pöttyök után jöttek a formák: ennek a hóembernek igazán jól áll, hogy háromdimenziós lett.
Itt jól látszik: minél vastagabb a festékréteg, annál jobban fel tud emelkedni. Remek alkalom, hogy textúráról és faktúráról beszélgessünk esetleg.
A jobb alsó képen talán látszik, hogy a szinkeverés itt kicsit máshogy tud alakulni, mint pl. a megszokott vizfestéknél: mivel nem annyira vizes, nehezebben folyik össze, máshogy viselkedik, mint ahogy megszoktuk.
Persze boltban is lehet vásárolni ilyen festéket, ez persze jóval olcsóbb, sőt, szó szerint fillérekbe kerül. Festésre fel!
KORÁBBI MŰVÉSZETI MÓKÁK:
Mintatervezés átlátszó kártyákkal