Sokféle játék, alapanyag, kisbigyó szóródik szét könnyen a lakásban, jön a sírás-rívás, amikor elveszen és földöntúli öröm, ha előkerülnek. Próbálkozunk a lehetőségekkel, hol jobban, hol kevésbé jön be valami, annyi azonban már tiszta, hogy az apróságok tartására a legjobb az átlátszó doboz (vagy a címkézés, csak az bajos, amíg nem tudnak olvasni a gyerekek). Lehet ezerfélét venni, de még jobb, ha újrahasznosítunk, most egy jófajta joghurt doboza a megoldás.
A rendszerezés a gyerekszobában-sorozat ötödik részéhez értünk, a dinók szatyros tárolása sikersztori: mindenki tudja, hol a helyük, ott keresik és oda teszik vissza, nagyjából lelkesen. A kisautótároló alakul, a 3 éves fiam még nem annyira tartja be a szabályokat, de legalább néha bekerülnek, a talált apróságok továbbra is a dobozban landolnak és a fürdőszobai játékok is szépen száradnak a kijelölt vödörben a nagy fürdések után. De van rengeteg ilyesmi még:
Már nem kell a szelektív gyűjtőbe tenni ezeket és venni sem kell valamilyen tárolókat. Mivel átlátszóak, könnyen átlátható a tartalmuk, azonnal megvan, amit keresünk (már ha ezekben tárolódik), a gyerekeknek is jobb lesz egy idő után, hogy pontosan tudják, hová nyúljanak ezekért a tárgyakért.
Ha használjuk az apróságokat, a tetejébe jól kiszedhető néhány darab, nem kell folyton feltúrni a dobozt.
Ráadásul teret is lehet velük spórolni, mert ha a fedő nem sérül, nem hajlik, akkor egymás tetejére tehetőek (ez az egyetlen gyenge pontja: a kicsik könnyen tönkre tehetik a fedőt, bár elvileg ez a korosztály, a 3 év alatti remélhetőleg a közelébe sem kerül az apróságtárolóknak, ahol nagyobb testvér van, ott kicsit bonyolultabb a helyzet).
Most kavicsok, szilikongyűrűk, maradék filcdarabok és nemezgolyók landoltak bennük, de jöhentek a legódarabok (ha sok van, szín vagy fajta szerint), gyerekékszerek, radírok, zsirkréták, kellékek stb.
Szóval köszönjük a Cserpesnek a jó termékeket és a csomagolást is.